Poradna
dentální hygieny

Fotky bělení před a po

Naše práce kombinovahého bělení před a po. Bez úprav!

více informací

Kokosový olej - trend dnešní doby

V ordinaci se často setkávám s dotazy na kokosový olej, proto pár řádků o něm a jeho vlivu na dutinu ústní :-)

více informací

Termín objednání - nedostavení se

Víte, že se nemůžete dostavit na termín objednáni? Něco Vám do toho vlezlo? Nebudeme Vám dávat pokuty, všechno pochopíme, jen prosím...

více informací

Eroze zubní skloviny

Během léta konzumujeme více ovoce a zeleniny, čerstvé šťávy a oblíbenou vodu s citronem. Pro organismus jsou cenným zdrojem vitaminů, minerálů a vlákniny, takže máme oprávněný pocit, že se o své tělo dobře staráme. Jenže ovoce, zelenina, džusy, sycené nápoje, octy nebo třeba víno obsahují řadu kyselin – a ty představují velké riziko pro naše zuby.

více informací

Kouření a jeho vliv na dutinu ústní

Kuřáctví přináší řadů negativních účinků na celkové zdraví člověka a to včetně změn na sliznici dutiny ústní. Kouření ovlivňuje orální zdraví zvýšením rizika parodontitidy, častějším výskytem recesů a krčkových kazů.

více informací

Rovnátka a dentální hygiena

Dentální hygiena je u fixních rovnátek klíčová. Ze strany pacienta může dobrá hygiena nejvíce přispět ke zdárnému výsledku léčby rovnátky. Naopak dlouhodobě špatná hygiena může vést i k nevratným změnám na dásních a defektům skloviny, například bílé skvrny.

více informací

Bělení zubů "po domácku"

Bělení zubů je fenomén dnešní doby. V ordinaci se setkávám s mnohými nápady pacientů, jak si vybělit zuby. Jedním z nejčastějších nápadů a nejčastějích rad na internetu je bělení pomocí jedlé sody a citrónu. Tato "technika bělení" patří sice k nejlevnějším, ale za jakou cenu...?

více informací

Pravda a mýty o zubech

"Parodontózu máme v rodině" " Co dítě, to jeden zub" "Bělení poškozuje sklovinu"...Víte co je pravda a co mýtus?

více informací

Zápach z úst (Halitóza)

Ve společnosti je halitóza neboli zápach z úst stále tabu, proto si musíme dát pozor, zdali se netýká i nás.

více informací

Zubní ordinace

Komplexní praktické i estetické zubní ošetření dětí i dospělých v Jihomoravském kraji s ordinacemi v Brně a Adamově nabízí zubní ordinace MUDr. Eva Tomaštíková.

více informací

Co mám čekat od první návštěvy dentální hygieny?

V první vstupní návštěvě se provádí komplexní stomatologické vyšetření (anamnéza, vyšetření tvrdých a měkkých tkání). Dentální hygienistka používá k vyšetření parodontologické a hygienické indexy, které Vám v ordinaci přesněji vysvětlí.

více informací

Jak často navštěvovat dentální hygienistku?

Návštěva dentální hygieny je závislá na progresi onemocnění. Po ukončení iniciální terapie je dobré navštěvovat dentální hygienistku aspoň dvakrát ročně.

více informací

Jak se trvale zbavím krvácení dásní?

Zdravá dáseň nekrvácí. Krvácení dásní je příznakem zánětu dásní tzv. gingivitidy. Zánět způsobuje bělavý povlak na zubech, zvaný zubní plak, který obsahuje obrovské množství mikroorganismů.

více informací

Je dobré používat elektrický kartáček?

Elektrický kartáček je vhodný pouze pro ty, kteří nejsou schopni vyčistit klasickým kartáčkem (dočasný či trvalý handicap). Pokud se rozhodnete používat elektrický kartáček, zvolte sonický elektrický kartáček.

více informací

Jak vybrat zubní kartáček a jak často ho měnit?

Správný zubní kartáček by měl mít malou hlavičku, měkká, hustá a rovně zastřižená vlákna. Zubní kartáček se mění, když se vlákna začínají roztřepávat a také po nemoci.

více informací

Neváhejte a zavčas se objednejte

 

Mgr. Klára Svobodová

Ordinace Brno

Janouškova 579/4
613 00 Brno


+420 737 933 785

Ochrana proti spamu. prosím, napište číslem dvacetosm: